Seagate Barracuda 500GB 2.5″ 5400rpm 128MB ST500LM030

Depolama alanı, hard disk seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında gelmektedir. Örneğin; yeni bir bilgisayara hard disk takılıp, kurulum sağlandığında bütün sistem dosyaları o hard diskte kalıcı olarak kaydolur. Bunun dışında yapılan her işlem, kaydedilen her bilgi kalıcı hafıza olarak hard diskte depolanır. İhtiyacınızı karşılayacak depolama alanına sahip bir hard disk seçmeniz yararınıza olacaktır. Hard disklerin depolama alanları 500 GB1 TB4 TB10 TB gibi değişiklik göstermektedir. Hard Disk, veri depolamaya yarayan manyetik bir kayıt ortamıdır. Resim, video gibi multimedyalar, program ve oyun yüklemelerinizi hard diskinizde kalıcı olarak saklayabilirsiniz. En sık kullanıldığı yer, bilgisayarlardır. İçerisindeki bilgiler, bilgisayar kapandığında veya elektrik kesilmelerinde kaybolmamaktadır. Bilgisayarın, genel hafızası olarak bilinmektedir. Sabit disk ya da kısaca HDD olarak da ifade edilmektedir. Bilgisayarlarınızda birden fazla Hard Disk bulunabilir. İlk takılan Hard Disk, bilgisayarınızda Yerel Disk C olarak adlandırılmaktadır. Daha sonraki sürücüler Yerel Disk D, Yerel Disk E olarak devam eder. Solid State Drive kadar hıza ulaşamazlar ancak ekonomik olması hard disklerin tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden birisidir. Kullandığınız anakarta uygun bir hard disk seçmeniz gerekmektedir. Hard disklerin 2,5 inç ve 3,5 inç boyutlarında iki çeşidi bulunur. Genel olarak 2,5 inç dizüstü bilgisayarlar için kullanılırken, 3,5 inç ise masaüstü bilgisayarlarda kullanılmaktadır.

$ 56,00

Açıklama

Teknik Özellikler

Boyut : 2.5″
Kapasite : 500 GB
Bağlantı Tipi : Serial Ata 3
Bellek : 128 Mb Cache Bellek
Dönüş Hızı : 5400 Rpm
Garanti Süresi : 2 YIL

Karşınızda En İnce ve En Hafif 2,5 İnç Sabit Diskler

Görebileceğiniz en yüksek kapasiteye ve en ince 2,5 inç sabit diske kavuşun. Sistem yükseltmelerini çok kolay hâle getiren 7 mm’lik ince form faktörlü disk ile birlikte tüm uygulama ve veri ihtiyaçlarınız için 500 GB ile 2 TB arasından seçim yapın. Bu 7200 RPM sabit diskler, 1 TB’a varan kapasitelerde sunulur ve 160 MB/sn’ye varan yüksek veri hızlarıyla üstün bilgisayar deneyimi ve hızlı dosya aktarımları sağlar.

BarraCuda, masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlar için en yüksek kapasitelerle endüstride öncü konumdadır. Taviz vermeyen BarraCuda Pro, oyun veya ağır iş yüklerinde hızlı performans ve yükleme süreleri için sektör lideri 7200 devir/dakikalık disk hızıyla birleşiyor.

Güvenilirlik

BarraCuda güvenilir sabit disk ailesi, uzun yıllar güvenle kullanılır.

Deneyim: Seagate, süper güvenilir BarraCuda disk ailesini 20 yılı aşkın süredir üretmekte ve piyasaya sunmaktadır. BarraCuda, Seagate’in disk güvenilirliği verileri açıklamaya gerek bırakmaz; BarraCuda ailesi, önde gelen yayınların ve müşterilerin onayını sıklıkla almaktadır. Sizi koruyan bir sabit disk ile endişelenmeye son verin.

BarraCuda Pro, Rescue Veri Kurtarma Planlarıyla Birlikte Gelir

Verileriniz önemlidir. Ve işiniz de verilerinize bağlıdır. Artık BarraCuda Pro’da standart olarak sunulan Rescue Veri Kurtarma Planları, yaratıcı profesyoneller ve performans PC kullanıcıları için gönül rahatlığı sağlar. Sabit diskinizde mekanik bir arıza veya herhangi bir kaza durumunda, Seagate sizin yanınızda. Rescue Veri Kurtarma Planı, %95 müşteri memnuniyeti başarısı yakalayan deneyimli veri kurtarma uzmanlarına ulaşmanızı sağlar. BarraCuda Pro’yu satın aldığınızda 2 yıllık bir koruma güvencesi de almış olursunuz, böylece bu 2 yıllık süre boyunca sabit diskinizdeki verileriniz hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

Açıklama
Model KoduST500LM030
Devir Hızı5400Rpm
Disk Bilgileri
Arabirim2.5
TürüHDD
Kapasite500GB

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

Be the first to review “Seagate Barracuda 500GB 2.5″ 5400rpm 128MB ST500LM030”

There are no reviews yet.