WD Blue 1TB 2.5″ 2.5″ 5400rpm 128MB WD10SPZX

Depolama alanı, hard disk seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında gelmektedir. Örneğin; yeni bir bilgisayara hard disk takılıp, kurulum sağlandığında bütün sistem dosyaları o hard diskte kalıcı olarak kaydolur. Bunun dışında yapılan her işlem, kaydedilen her bilgi kalıcı hafıza olarak hard diskte depolanır. İhtiyacınızı karşılayacak depolama alanına sahip bir hard disk seçmeniz yararınıza olacaktır. Hard disklerin depolama alanları 500 GB1 TB4 TB10 TB gibi değişiklik göstermektedir. Hard Disk, veri depolamaya yarayan manyetik bir kayıt ortamıdır. Resim, video gibi multimedyalar, program ve oyun yüklemelerinizi hard diskinizde kalıcı olarak saklayabilirsiniz. En sık kullanıldığı yer, bilgisayarlardır. İçerisindeki bilgiler, bilgisayar kapandığında veya elektrik kesilmelerinde kaybolmamaktadır. Bilgisayarın, genel hafızası olarak bilinmektedir. Sabit disk ya da kısaca HDD olarak da ifade edilmektedir. Bilgisayarlarınızda birden fazla Hard Disk bulunabilir. İlk takılan Hard Disk, bilgisayarınızda Yerel Disk C olarak adlandırılmaktadır. Daha sonraki sürücüler Yerel Disk D, Yerel Disk E olarak devam eder. Solid State Drive kadar hıza ulaşamazlar ancak ekonomik olması hard disklerin tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden birisidir. Kullandığınız anakarta uygun bir hard disk seçmeniz gerekmektedir. Hard disklerin 2,5 inç ve 3,5 inç boyutlarında iki çeşidi bulunur. Genel olarak 2,5 inç dizüstü bilgisayarlar için kullanılırken, 3,5 inç ise masaüstü bilgisayarlarda kullanılmaktadır.

 1.704,63

Açıklama

Teknik Özellikler

Boyut : 2.5″
Kapasite : 1 TB
Bağlantı Tipi : Serial Ata 3
Bellek : 128 Mb Cache Bellek
Dönüş Hızı : 5400 Rpm
Garanti Süresi : 2 YIL
Güvenilir tasarım WD’nin yüksek standartlı kalitesi ve güvenilirliğiyle üretilen WD Blue, bilgi işlem ihtiyacınız için ideal olan özellikler ve başlangıç düzeyi kapasiteleri sunar. WD Blue test edilmiş, onaylanmış, günlük depolama çözümünden bekleyeceğiniz kaliteyle ve güvendiğiniz marka tarafından tasarlanmıştır. Modern ve klasikWD Blue depolama, WD’nin ödüllü masaüstü ve taşınabilir sabit sürücülerinde bulunan teknolojiyle tasarlanmış ve üretilmiştir. WD Blue, WD’nin kalitesini ve güvenilirliğini altıdan fazla nesilde başarıyla sürdürürken, önceki nesillerde sürekli olarak gelişen performans alarak temelini günlük depolama üzerine kurar. Fark, nesilden nesle renklerimizin değişmeyeceğidir.
WD avantajıWD herhangi bir ürün lansmanı öncesi ürünlerimizi kapsamlı İşlevsel Bütünlük Testi’ne (F.I.T – Functional Integrity Testing) tabi tutar. Bu test, ürünlerimizin devamlı WD markasının güvenilirlik ile en yüksek kalite standartlarını karşılamasını sağlar. WD; ayrıca yararlı yazılım ve yardımcı program kadar, 1.000’i aşkın yararlı makalenin de bulunduğu detaylı bir Bilgi Tabanı’na sahiptir. Müşteri destek hatlarımız, ihtiyacınız olan yardımı ihtiyacınız olan anda almanızı sağlamak için daha fazla saat çalışıyor. Yardım almak için ücretsiz müşteri destek hatlarımızla irtibata geçebilir veya ek detaylar için WD Destek sitesine girebilirsiniz.
Kolay güncellemeWD Destek sitesinden yüklenebilen Acronis True Image, işletim sisteminizi yeniden yüklemek zorunda kalmadan yeni bir sürücünün faydalarından yararlanabilmeniz için tüm verilerinizi yeni bir sürücüye kopyalamanıza imkan sağlar.
Ultra ince bir dünyada muazzam tasarım.WD, sabit sürücülere yönelik tamamen yeni bir tasarım geliştirdi. En ince alan içinde mümkün olan en yüksek alan yoğunluğu ile WD Blue ultra ince sabit sürücü, sadece 5 mm inceliğinde en gelişmiş form faktörümüzdür. En popüler akıllı telefonlardan %35 ve standart bir mobil sabit sürücüden %47 daha incedir.
Ağır türleri içinde tüy gibi hafif.WD Blue ultra ince sabit sürücüsü, yalnızca 74 gram ağırlığı (2,61 ons) ile standart mobil sabit sürücülerinden yüzde 36 daha hafiftir. Ayrıca yeni akıllı mikro PCBA, mobilite gerekliliklerinden ödün vermeden ve WD Blue’yu tüy gibi hafif hale getirerek sürücü yığınının toplam hacmini en az %47 oranında azaltır!
Tamamen kusursuz.Termosferden proton ve elektronlara kadar, %47 daha az hacim gerektiren geniş yenilik yelpazesiyle 5 mm’lik bir profil başarısı. Önceden imkansız olarak düşünülen yeni üretim teknikleri ve öncü özellikler tanıttık. Mühendislerimiz, yeni sınırlara doğru yol aldılar ve yansıması bile başlı başına olağanüstü olan gelişmiş bir sürücü geliştirdiler. Benzersiz taleplerin birleşimi sayesinde WD, kusursuz incelikte ve kompakt bir tasarım oluşturdu.
Açıklama
Model KoduWD10SPZX
Devir Hızı5400Rpm
Disk Bilgileri
Arabirim2.5
TürüHDD
Kapasite1 TB

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

Be the first to review “WD Blue 1TB 2.5″ 2.5″ 5400rpm 128MB WD10SPZX”

There are no reviews yet.