Apple Macbook Pro 15″ inch MPTT2TU/A Touch Bar 2.9 GHZ / 16 GB / 512 GB Flash Space Gray

> SKU: MPTT2TU/A

Ultra ince, olağanüstü hafif ve her zamankinden çok daha hızlı, çok daha güçlü. Şimdiye kadarki en canlı, en renkli Mac dizüstü bilgisayar ekranına sahip. Üstelik Touch Bar özelliğiyle birlikte. Klavye üzerinde yerleşik olarak bulunan Multi‑Touch özellikli bu cam şerit sayesinde dilediğiniz zaman dilediğiniz araçlara anında erişebiliyorsunuz. MacBook Pro çığır açıcı fikirlerle dolu. Ve şimdi fikirlerinize eşlik etmek için sizi bekliyor.

Açıklama

MacBook Pro ile Sınırları Zorlayın!

Performansı sınırların ötesine taşıyan sekizinci nesil Intel i5 ve i7 işlemci seçenekleriyle, iş ortamında ihtiyaç duyduğunuz yüksek donanım ihtiyaçlarını karşılamak üzere sunulan Macbook Pro ile tanışmaya hazır mısınız?

Yeni Macbook Pro eskisinden daha güçlü, daha yetenekli ve daha profesyonel. Aynı anda birçok zorlu uygulamanın çalıştırılmasına olanak tanıyan 32 GB’a kadar bellek (RAM) seçenekleri ile sunulmaktadır. True Tone teknolojisinden faydalanan retina ekranı ile muazzam renk kalitesi sunmakta olan Macbook Pro gelişmiş “touch bar” ile yalnızca performansıyla değil, kullanımı kolaylaştıran çözümleri ile de göz doldurmaktadır.

Macbook Pro Performansı

Dizüstü bilgisayarların performansı ile ilgili bütün algıları ve ön yargıları değiştirecek nitelikteki özellikleri ile Macbook Pro, taşınabilir ağırlıklar ve performans dengesinde çıtayı rakiplerinden çok daha üst bir seviyeye yükseltmektedir.

14,9 milimetre inceliğindeki 13” Macbook Pro’larda 1.37 kg, 15,5 milimetre inceliğindeki 13” modellerde 1.83 kg ağırlığı ile hareket özgürlüğünden ödün vermek istemeyen profesyoneller için son derece ideal bir seçenektir. Benzer performans sergileyen diğer cihazlara nazaran çok daha zarif bir görüntü ve hafif yapısı ile sunulan Macbook Pro fiyatları da cihazın öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

Zevk sahibi profesyonelleri kendisine çeken Macbook Pro, Turbo Boost teknolojisinden faydalanarak 4.8 GHz’ye kadar çıkan işlemci hızı, 3.2 GBps’ye varan SSD okuma hızı ve 10 saatlik pil ömrüyle, zarafetinin altında muazzam bir performansı barındırmaktadır.

 

Macbook Pro ile Neler Yapılabilir?

Güncel dizüstü bilgisayarlar arasında en güçlü cihazlardan birisi olarak sunulan Macbook Pro ile grafik tasarımı, video düzenleme, 3D grafik çalışmaları gibi mesleki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.  Ayrıca, güncel yazılım teknolojileri ile üretilmiş yüksek donanım özelliklerine ihtiyaç duyan oyunları da rahatlıkla oynatabilen yapısı ile hobilerinize de hitap etmektedir.

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar üzerinde çalışırken donma ve gecikmeler yaşanmaz

Birden fazla sanal makineyi çalıştırırken, performans kaybı yaşamadan diğer işlemlerinize devam edebilirsiniz

13” Macbook Pro versiyonunda aynı anda 9 adet Apple ProRes Raw 4K video üzerinde çalışabilirsiniz

Cinema 4D ile hazırladığınız 3D modellerin render işlemleri esnasında, gerçek zamanlı performans deneyimini yaşamaya devam edersiniz

Grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı fornite gibi oyunları kusursuz performansla oynayabilirsiniz

 

Macbook Pro İşlemci Özellikleri

Yeni nesil Intel işlemcilerin kullanılması ile birlikte Macbook Pro’nun performansındaki artış rahatça gözlemlenebilmektedir. Özellikle 13” Macbook Pro versiyonunda sunulmakta olan 6 çekirdekli Intel Core i9 işlemci, 7. Nesil işlemcilerle kıyaslandığında dahi %70 daha hızlı çalışmaktadır. 4.8 GHz’ye varan Turbo Boost hızlarıyla, mükemmel bir performans deneyimine hazır mısınız?

13” Macbook Pro versiyonunda kullanılan 4 çekirdekli i7 işlemci ise bir önceki seriye nazaran iki kata kadar daha hızlı performans sunmaktadır. Böylece yazılım geliştirmek, 3D model çalışmalarınız için render almak, özel efekt ekleme, çoklu katmanlarla çalışmak ve video kodlamak gibi mesleki işlemlerde ihtiyaç duyulan üstün performansı deneyimleyebilirsiniz.

 

Macbook Pro RAM Özellikleri

Yapılan işlem sayısı arttıkça, daha fazla beklemekten sıkıldıysanız, Macbook Pro tam da size göre! 13” Macbook Pro versiyonunda sunulan 16GB’a kadar 2133 MHz DDR3 RAM desteği ile, birden fazla sanal makineyle çalışırken bile mükemmel performans!

 

Canlı Renklerle Çalışmaya Hazır mısınız?

13” Macbook Pro özellikleri arasında en ön plana çıkanlardan birisi de, muazzam görüntü kalitesidir. Radon PRO’nun paylaşımsız GPU’su, 4 GB GDDR5 bellekle sunulmaktadır. 3D render işlemlerinde dahi gerçek zamanlı performans sunmakta olan bu muazzam teknoloji, Macbook Pro’yu grafikerler ve teknik ressamlar için vazgeçilmez bir dizüstü bilgisayarına dönüştürmektedir.

 

Güvenliğiniz İçin: Apple T2 Çip

Çağımızın en büyük gereksinimlerinden birisi olan cihaz güvenliği konusunda ise, Macbook Pro ile birlikte gelen Apple T2 çip teknolojisi ile tanışmaya hazır olun. Güvenli başlatma, şifreli depolama, sistem yönetim denetleyicisi, ses denetleyicisi ve SSD denetleyicisi gibi birçok farklı denetleme teknolojisini bir arada sunmakta olan T2 çip teknolojisiyle gözünüz arkada kalmasın! Hey Siri özelliği sayesinde artık uygulamaları açmak, belge bulmak, müzik çalmak veya birçok sorunuza yanıt bulmak çok kolay!

 

SSD Depolama

En güncel depolama teknolojilerinden  3.2 GBps’ye kadar sıralı okuma hızı sunan SSD’lerin kullanımı ile Macbook Pro eşsiz bir performans vadetmektedir. 15 inç modelde 4 TB ‘a kadar ve 13 inç modelde 2 TB’ a kadar farklı SSD seçenekleri ile sunulmakta olan Macbook Pro ile fotoğraf arşivleriniz ve video projeleriniz için yer problemi yaşamadan çalışma imkanı sunulmaktadır.  Okuma hızının yüksekliğinin bir diğer avantajı da disk belleğinde kayıtlı olan işletim sistemi dosyaları ve kullandığınız programlara ait dosyalar maksimum hızla çalışmaktadır. Apple T2 çipset güvenlik sistemi sayesinde yaptığınız her işlem anında şifrelenerek koruma altına alınmaktadır.

 

 

Touch Bar özellikli 13 inç Macbook Pro: 2 TB’a kadar SSD depolama

3.2 GBps3.2 GBps’ye kadar sıralı okuma hızı

2.2 GBps2.2 GBps’ye kadar sıralı yazma hızı

 

Touch Bar özellikli 15 inç Macbook Pro: 4 TB’a kadar SSD depolama

3.2 GBps3.2 GBps’ye kadar sıralı okuma hızı

2.2 GBps2.2 GBps’ye kadar sıralı yazma hızı

 

Thunderbolt 3

Çok yönlü kullanım seçenekleri ile gelmiş geçmiş en iyi bağlantı noktası Thunderbolt 3 ile tanışın!

Ultra yüksek bant genişliği avantajını, USB-C teknolojisinin çok yönlü yapısı ile birleştiren Thunderbolt 3 bağlantı noktası, veri aktarım hızı konusunda sınırları zorlayan bir performansa sahiptir. Şajr, video aktarımı ve veri aktarımının tek bir bağlantı noktasında birleştiği Thunderbolt 3 ile 40 GBps ‘a varan bant genişliği ile, teknoloji tutkunlarına ve performans beklentisi yüksek kullanıcılara arzu ettikleri hızı sunmaktadır. Bir önceki versiyonda sunulan Thunderbolt 2 bağlantı biriminin tam iki katı hızla çalışabilen Thunderbolt 3, hem 13” Macbook Pro, hem 13” Macbook Pro sürümlerinde iki adet sağda, iki adet solda olmak üzere yer almaktadır. Çift yönlü kullanıma olanak tanıyan Thunderbolt 3 ile, bağlantı arabirimlerini hangi yönde takarsanız takın, doğru olarak çalışmaktadır.

40 Gbps’ye kadar veri aktarımı

Tüm bağlantı noktalarından şarj imkânı ve güç iletimi

eGPU bağlantısı

İki adede kadar 5K ekran desteği

Touch Bar

 

Bir dokunuşla neler yapabilirsiniz?

Klavyenin üst kısmında yer alan işlev tuşları yerine, Touch Bar avantajını deneyimlemeye hazır mısınız? O an kullanılmakta olan uygulamaya göre değişen araçlar içerisinde, ihtiyaç duyacağınız ve sık sık kullanacağınız işlevlere hızla ulaşmanıza olanak tanıyan Touch Bar, ses düzeyi ve parlaklık gibi sistem kontrollerinden, emoji ve metin tahminlerine kadar birçok fonksiyonun kullanımına pratik bir çözüm getirmektedir.

Alışık olduğunuz hareketler, Touch Bar’ı kullanmanızı kolaylaştırıyor. Control Strip’i genişletmek için dokunun, ses ve parlaklık düzeyini ayarlamak için çekip bırakın veya filmi başa almak için kaydırın.

Safari’de sekmeler arasında hareket etmek için dokunun.

Düzenleme yaparken fotoğraflarınızın orijinal hallerini görmek için dokunup tutun.

Parlaklık ve ses düzeyini ayarlamak için çekip bırakın.

Keynote slaytlarındaki metinlerin rengini seçmek için kaydırın.

 

Touch ID

Gelişmiş güvenlik için parmak izi okuyucu.

Sadece bir dokunuşla Mac’inizin kilidini anında açın, sistem ayarlarına ve kilitli notlara hızla erişin, hatta kullanıcılar arasında geçiş yapın.

Mükemmel Görsellik ve Multimedya Özellikleri

Parlak Led arkadan aydınlatma ve yüksek kontrast oranına sahip olan Macbook Pro’nun Retina ekranı, Mac dizüstü bilgisayarlar arasında gelmiş geçmiş en iyi ekrandır. Standart renk yelpazesi olan sRGB yerine, p3 geniş renk yelpazesi ile sunulan Macbook Pro ekranı, 13 ve 15” modellerde True Tone teknolojisi ile birlikte gelmektedir. Beyaz dengesi, en mükemmel görüntüyü sağlayabilmek adına, kullanıcının çevresindeki ışık dengesine göre otomatik olarak optimize edilmektedir.

Dengeli yükselen ses kalitesi ve arttırılmış bas özellikli yeni nesil hoparlörleri ile, müzik ve filmlerin tadını çıkarın! Doğrudan sisteme bağlı olan yeni nesil ses sistemiyle, film, oyun, sohbet ve müzik deneyiminiz farklı bir boyuta taşınıyor.

 

500 nit parlaklık

sRGB’ye göre %25 daha fazla renk

True Tone teknolojisi

Yüksek ses kalitesi

Klavye ve Trackpad

 

Şimdi bir tık daha sessiz.

MacBook Pro’nun kelebek tipi mekanizmaya sahip klavyesi, geleneksel makas tipi mekanizmayla karşılaştırıldığında dört kat daha stabil tuşlara sahip. Touch Bar özellikli 13 ve 15 inç MacBook Pro modellerinde yer alan klavye şimdi daha sessiz bir yazı yazma deneyimi sunuyor. Ve geniş tasarımıyla Force Touch trackpad, tıklama ve hareket için parmaklarınıza ferah bir alan tanıyor.

Genel Özellikleri
GarantiVar
Ürün ModeliMacbook Pro
Ürün KoduMPTT2TU/A
Touch BarVar
İşlemci
İşlemci ModeliIntel Core i7
İşlemci Hızı2.9 GHz
İşlemci Numarası7700HQ
İşlemci Açıklama2.9 GHz dört çekirdekli Intel Core i7, 3.9 GHz’e kadar Turbo Boost ve 8 MB paylaşımlı L3 önbellek
3.1 GHz dört çekirdekli Intel Core i7, 4.1 GHz’e kadar Turbo Boost ve 8 MB paylaşımlı L3 önbellek ile yapılandırılabilir
Ram
Ram VersiyonDDR3
Ram Kapasitesi16GB
Ram Açıklama16 GB 2133 MHz LPDDR3 dahili bellek
Ekran Özellikleri
Dokunmatik EkranYok
Çözünürlük2880 x 1800
Ekran Boyutu15
IPSVAR
HDVAR
Full HDVAR
LCDYOK
Ekran AçıklamaPS teknolojisine sahip 15.4 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı ekran; milyonlarca renk desteği ve inç başına 220 piksel yoğunlukla 2880 x 1800 özgün çözünürlük
Desteklenen ölçekli çözünürlükler:
1920 x 1200
1680 x 1050
1280 x 800
1024 x 640
500 nit parlaklık
Geniş renk yelpazesi (P3)
HDD
Disk Kapasitesi512 GB
Disk TürüSSD
Disk Açıklama512 GB PCIe tabanlı tümleşik SSD, 1 TB veya 2 TB SSD ile yapılandırılabilir
Grafik Kartı
Grafik Chipseti MarkasıINTEL
Ekran Kartı ChipsetiIntel HD Graphics 630
Multimedya
KameraVar
Parmak İzi OkuyucuVar
Kulaklık ÇıkışıVar
Mikrofon GirişiYok
Bağlantı Özellikleri + Portlar
Type-C USBVar
Wi-fiVar
BluetoothVar
SD Kart YuvasıYok
USBVar
Display PortYok
HDMIYok
EthernetYok
Mini Display PortYok
VGAYok

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

Be the first to review “Apple Macbook Pro 15″ inch MPTT2TU/A Touch Bar 2.9 GHZ / 16 GB / 512 GB Flash Space Gray”

There are no reviews yet.